Cani teyzenin cezası belli oldu. Türkiye günlerce çöp evden çıkan Muhammet’i konuşmuştu

Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, basına kapalı olarak ve gizlilik kararı altında yapılan duruşmada, “kişiyi hürriyetten yoksun bırakma”, “ihmali davranışla kasten öldürmeye teşebbüs” ve “çocuğa eziyet” suçlarından 30 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilen tutuksuz sanık teyze Kamuran Pınar A. (46) ve avukatları hazır bulundu.

Diğer sanık, Kamuran Pınar A.’nın kızı ve suça sürüklenen çocuk E.Z.A. (17) duruşmaya katılmadı.

Mahkeme heyeti, Kamuran Pınar A.’ya “eziyet” suçundan 7 yıl, “çocuğa karşı cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetten yoksun bırakma” suçundan 8 yıl olmak üzere toplamda 15 yıl, kızı E.Z.A.’ya ise “çocuğa karşı kişiyi hürriyetten yoksun bırakma” suçundan 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Kamuran Pınar A.’nın “ihmali davranışla kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan beraatine karar verildi.

HASTANEDE TEDAVİ GÖRDÜ

Bursa’da bir daireyi Kamuran Pınar A.’ya kiralayan Aydın S., kirayı ödemeyen kadın hakkında dava açtı. Mahkemenin evin boşaltılmasına karar vermesinin ardından, icra memurları kapıyı çilingir yardımıyla açtılar.

Mahkemenin boşaltma kararına uymayarak evin kilidini değiştiren Kamuran Pınar A.’nın ifadesi emniyette alındı.

Bu sırada, Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri tarafından temizlenmesi için çağrılan çöp dolu evde, 2022’nin Temmuz ayında, kapısı kilitli bir odada sağlık durumu kötü olan erkek çocuk C.M.A. baygın halde bulundu.

KORUMA ALTINA ALINDI

Çocuğun annesi, Kamuran Pınar A.’nın ablası Yasemin A. olarak tespit edildi ve C.M.A., savcılık kararıyla Antalya’da yaşayan annesine teslim edildi.

Daha sonra C.M.A. ve Kamuran Pınar A.’nın kızı E.Z.A., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından koruma altına alındı. C.M.A., Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Tutuklanan Kamuran Pınar A., yargılama sırasında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kamuran Pınar A. ve kızı E.Z.A. hakkında açılan ayrı davalar, aralarındaki fiili ve hukuki bağlantı nedeniyle birleştirildi.

ADLİYEYE BAŞÖRTÜSÜ, GÖZLÜK VE MASKE İLE GİRİŞ YAPTI

Antalya’da oğlu Cem Muhammet ile yaşamakta olan Yasemin A., bir duruşma için Bursa’ya seyahat ederken, tutuksuz yargılanan Kamuran Pınar A. ise tanınmamak amacıyla adliyeye başörtüsü, gözlük ve maske takarak giriş yaptı.

GÖZLAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Duruşma esnasında sanığın gözyaşlarına hakim olamadı.

ARKA KAPIDAN SESSİZCE AYRILDI

Kamuran Pınar A., duruşmanın ardından basın mensuplarının kendisini görüntülemesini engellemek için avukatlarının eşliğinde adliyenin arka kapısından sessizce ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir